ER-HA Rowery o XXIII Jarmarku Łaskim, Rowerowym Show i poszukiwaniu pasji

ER-HA Rowery Rowerowe Show XXII Jarmark Łaski

Bogactwo atrakcji, występów, koncertów, animacji, stragany wypchane regionalnymi różnościami a do tego świetna zabawa, dużo uśmiechu i miłe wspomnienia na kolejny rok. Tak podsumować można XXIII edycję Jarmarku Łaskiego, który odbył się 1-2 czerwca w Łasku. Jako jeden z Partnerów Jarmarku Łaskiego jesteśmy dumni z tego, że dołożyciśmy swoje 5 groszy do tego wydarzenia.

W tym roku zachwycił nas mega atrakcyjny repertuar koncertowy a w szczególności hiphopowe brzmienie weterana tego gatunku 52 Dębiec, koncert Mały/DJ Kriss wykonujący aż 2 razy utwór o Kolumnie z Orkiestrą Dętą czy kończący Jarmark w ostrym brzmieniu występ zespołu Luxtorpeda.

Najwięcej emocji wzbudziły w nas jednak owiane pierwotnie tajemnicą, ale jak się okazało najbliższe naszemu sercu Rowerowe Show. Podczas godzinnego występu widzowie mieli okazję podziwiać ekstremalne akrobacje Jonasza Pakulskiego, profesjonalnego akrobaty rowerowego, uczestnika X edycji Mam Talent. Jonasz Pakulski od 5 lat prezentuje pokazy rowerowe zarówno w Polsce, jak i za granicą a dodatkowo szkoli dzieci z bezpiecznej jazdy na rowerze. Odwiedzając różne kraje Europy skakał m.in. na jednym z największych lodowców Europy na Islandii, nad kraterem wygasłego wulkanu, pomiędzy dwiema płytami tektonicznymi, czy też na jednym z najwyższych klifów Irlandii.

Publiczność była podekscytowana i zachwycona rowerowym występem Jonasza. Liczni śmiałkowie, którzy zgłaszali się na uczestników kolejno wykonywanych przez rowerzystę numerów mieli okazję wykazać się zimną krwią i odwagą a jednocześnie zaufaniem do akrobaty, kiedy ten wykonywał skoki na swoim karbonowym i ultralekkim rowerze startując a to z ziemi a to ze skrzyni a to z dachu swojego samochodu, unosił się nad ich głowami, aby precyzyjnie wylądować w zaplanowanym miejscu. Wypadało ono czasem w okolicach ciała,  głowy czy nawet krocza śmiałka, co wprowadzało element grozy do całości występu. Na uczestników poszczególnych numerów czekaly atrakcyjne, rowerowe upominki ufundowane przez ER-HA Rowery – nasz sklep i serwis rowerowy w Kolumnie. Na koniec Rowerowego Show miało miejsce bicie rekordu świata w skoku wzwyż, które zakończyło się wykonanym z sukcesem skokiem na wysokość 130 cm. WOW!

Naprawdę był to świetny, profesjonalny i dopracowany do najmniejszego szczegółu pokaz. Sam Jonasz Pakulski okazał się niezwykle charyzmatycznym młodym człowiekiem, który pomimo wykonywania złożonych technicznie i wymagających wysiłku ewolucji był w stanie jednocześnie w trybie właściwie ciągłym relacjonować publiczności całe wydarzenie. Precyzja i pewność ruchów zachwycała a pokaz do ostatniej chwili trzymał widzów w napięciu. Cieszy nas ten wybór jarmarcznych atrakcji dokonany przez zespół Łaskiego Domu Kultury. Super było oglądać tyle uśmiechniętych buzi.

Widzieliśmy również zachwycone grono młodszych rowerowych amatorów, którzy na codzień próbują wykonywać różne fajne akrobacje swoimi rowerami.. a potem odwiedzają nasz sklep i serwis rowerowy w Kolumnie udając czasem zwyczajnych użytkowników ;). To taka gra, kiedy wypada nami wierzyć, że podczas zwykłej jazdy części rowerowe się same rozpadają :D. Tak czy inaczej my sami się podczas pokazu również świetnie bawiliśmy. Mamy nadzieję, że występ był inspiracją szczególnie dla dzieci i młodzieży spędzającej czas przed komputerami i smartfonami bez koniecznej do zdrowego życia aktywności fizycznej. Taki właśnie cel i misję obrał sobie sam Jonasz Pakulski, który podczas pokazu również motywował uczestników do poszukiwania swojej życiowej pasji.

I my przy tej okazji zachęcamy do podejmowania prób znalezienia swojej życiowej pasji, ponieważ robienie tego, co się kocha daje wiele szczęścia i satysfakcji. A kiedy się kocha to, co się robi, wtedy robi sie to najlepiej i świat staje się lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *