Nordic Walking to ogólnorozwojowy sport i świetny sposób na zdrowy i aktywny wypoczynek na łonie natury. Bazując na własnych pozytywnych doświadczeniach z tą dyscypliną i skutecznym powrocie do formy uruchomiliśmy sklep nordic walking ze wsparciem instruktorskim. Posiadamy kije nordic walking dla początkujących oraz dla uprawiających ten sport na różnym poziomie zaawansowania. Można u nas zakupić podstawowe i profesjonalne kije do nordic walking marek Gabel Nordic Walking ( zobacz tutaj ) i Spokey. Podpowiemy również, jak dobrać kijki do nordic walking i jak zacząć chodzić.

Sklep Nordic walking internetowy i stacjonarny

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kijów nordic walking regulowanych teleskopowych oraz kijów nordic walking ze stałą długością oraz akcesoriów uzupełniających. Nasz sklep nordic walking oferuje popularne modele kijów, które można obejrzeć również w sklepie stacjonarnym. Oferujemy porady nordic walking oraz dobór kijów z pomocą Instruktora Nordic Walking. Oferujemy również akcesoria uzupełniające (zobacz tutaj) i sportowe jak końcówki do kijków nordic walking , czołówki, odblaski i szelki odblaskowe, nerki, plecaki itp.

ER-HA Nordic Walking Kije Gabel Morze

kije i akcesoria Nordic Walking

kijki, buciki, czołówki, szelki odblaskowe, nerki

Korzyści z uprawiania Nordic Walking

Nordic Walking to świetny sport o charakterze ogólnorozwojowym jak i doskonały sposób na zdrowy i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Ten charakterystyczny marsz z kijami wymyślono jako letni trening dla narciarzy biegowych. Ze względu na łatwość rozpoczęcia swojej przygody z kijami oraz aspekty zdrowotne zyskuje coraz większą popularność.

Gabel Nordic Walking

Niewątpliwie Nordic Walking ma korzystny wpływ na zdrowie jako aktywność uprawiana na świeżym powietrzu. Redukuje stres, dostarcza endorfin i poprawia ogólną kondycję ciała i ducha. Dodatkowo podczas marszu z zachowaniem odpowiedniej techniki Nordic Walking pracuje około 90% mięśni. Aktywność ta nie obciążania stawów i pozytywnie wpływa na kręgosłup. Powoduje lepsze dotlenienie organizmu i poprawia krążenie. Dla rzeszy chodzących z kijami Nordic Walking jest formą powrotu do zdrowia lub sposobem na rozpoczęcie aktywnego życia.

Nordic Walking może mieć wiele wcieleń. Może to być relaksujący spacer po parku czy po plaży lub maksymalny wysiłek podczas wyścigu czy w czasie ekstremalnej wyprawie po górach.

Technika Nordic Walking. Dlaczego jest ważna?

Spacer z kijami przeradza się w marsz nordic walking dopiero, kiedy zastosujemy odpowiednią technikę chodu. Pomaga to w osiągnięciu wszystkich wspomnianych korzyści płynących z uprawniania tej dyscypliny.

Najistotniejsze elementy tej sztuki to wyprostowana sylwetka, niemal wyprostowane ramiona, naprzemienne ruchy rąk i nóg, wydłużanie kroku oraz wypuszczanie kija do tyłu i ponowne łapanie.

Szlifowanie techniki może trwać latami, jednak warto zapoznać się z podstawami już na samym początku. Pozwala to uniknąć utrwalenia błędów i daje możliwość skupienia się na doskonaleniu poszczególnych elementów techniki podczas każdego kolejnego uprawiania aktywności..

Gdzie chodzić z kijami nordic walking?

Dobór trasy na marsze nordic walking zależy przede wszystkim od miejsca zamieszkania. Jeśli chce się chodzić z kijami często i regularnie, to warto wybierać trasy blisko domu. Najlepiej sprawdzą się oczywiście lokalizacje blisko natury z nieutwardzoną nawierzchnią. To dlatego, że kij będzie się podczas marszu wbijał w grunt dając jednocześnie możliwość solidnego odepchnięcia i lepszej pracy ramion. Groty kijów nordic walking sprawdzą się właśnie w terenie, dlatego do marszów z kijami najlepiej wybrać leśne czy polne ścieżki i drogi gruntowe. Jeśli trzeba dojść do trasy chodnikiem czy asfaltem, to najlepiej zabezpieczyć grot specjalną gumową końcówką do kijów w postaci bucika. Dzięki temu grot nie będzie się niszczył. Końcówki zwykle dołączane są do kijów i w razie zniszczenia lub zgubienia można je dokupić. Zakłada się je w kierunku odwrotnym do kierunku marszu.

Długość trasy zależy od indywidualnej kondycji i sprawności. Na początek dla przeciętnie sprawnej osoby może to być trasa między 5 a 10km do pokonania w 1 do 2 godzin. Z czasem można zwiększać intensywność marszu i długość trasy lub pokonywać ją kilka razy. Ambitniejsi mogą wybrać pagórki lub góry, żeby było trudniej. Warto też zabierać kije ze sobą na wyjazdy, żeby wykorzystać każdą okazję na aktywności z kijami nordic walking,

Nordic Walking po zmroku potrafi być również niezłą przygodą, ponieważ w nocy znany świat wygląda zupełnie inaczej, tajemniczo i pięknie. Dobrze jest zadbać o czołówkę, kamizelkę lub szelki odblaskowe a przede wszystkim o miłe towarzystwo.

Masz pytania? Przejdź do formularza KONTAKTU.

Nasze marki Gabel, Spokey

Logo GABEL

GABEL to włoska marka produkująca profesjonalne, wysokiej jakości kijki do nordic walking i trekkingowe oraz akcesoria. Historia marki GABEL sięga roku 1956, kiedy to Galdino Beltramello, znakomity włoski narciarz i sportowiec rozpoczął produkcję kijów narciarskich oraz trekkingowych. Marka inwestuje w innowacyjne rozwiązania technologiczne i design. Obecnie można śmiało powiedzieć, że GABEL jest jednym z liderów w sektorze kijów sportowych i wyznacza kierunki rozwoju branży wprowadzając na rynek opatentowane rozwiązania. Oficjalna strona producenta tutaj.

Spokey Logo

SPOKEY to marka polskiej firmy zajmującej się produkcją sprzętu i akcesoriów sportowych. Kadrę stanowią pasjonaci sportu, którzy stawiają na użyteczność i dobrą jakość produktów. W ofercie Spokey znaleźliśmy dla naszych klientów dobrej jakości kijki nordic walking o niskiej wadze, o ciekawym designie i przystępnej cenie, co pozwala rozpocząć przygodę z nordic walking bez dużych inwestycji.

Technika Nordic walking dla początkujących

Filmy instruktarzowe Nordic Walking od Spokey

Chcesz wiedzieć więcej lub zapytać o ofertę ? Przejdź do formularza KONTAKTU.