ROMET przenosi produkcję ram rowerowych do Polski – innowacyjne inwestycje AG Motors w fabryce rowerów

Zrobotyzowana fabryka rowerów AGMotors

7 sierpnia 2019 roku miało miejsce oficjalne otwarcie dwóch innowacyjnych na skalę światową inwestycji w fabryce AG Motors w Podgrodziu. Mowa o wartych 40 mln zł inwestycjach – zrobotyzowanej fabryce ram i komponentów rowerowych oraz Akredytowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym.

Wydaje się, że to krok milowy dla produkcji rowerów w Polsce.

Dzięki zaproszeniu nas przez ROMET na oficjalną prezentację rowerów na sezon 2020 mieliśmy okazję również zobaczyć tę zautomatyzowaną fabrykę i zapoznać się z tym, jak powstają tu rowery ROMET. Prześledziliśmy cały proces od powstania w Centrum R&D pomysłu i projektu roweru, wydruku prototypu ramy na drukarce 3D wyposażanej następnie w zaprojektowane części po zautomatyzowaną i zrobotyzowaną produkcję ram, cięcie, wyginanie i spawanie
aluminium przez maszyny i roboty, produkcję obręczy, malowanie ram, zaplatanie kół, zautomatyzowane testy, montowanie podzespołów roweru, magazynowanie i finalnie realizację zleceń dla klientów… takich jak my. Fabryka wygląda na prawdę imponująco, więc trochę jesteśmy dumni z tej polskiej myśli technologicznej, która zawitała w Podgrodziu 🙂

Produkcja ram na zautomatyzowanych liniach fabryki AG Motors to innowacja na skalę światową. Jest to pierwsza w Polsce, a drugą w Europie fabryka, która tworzy aluminiowe ramy rowerowe i komponenty kompozytowe.

Wzrost zatrudnienia w Polsce, szybkie reagowanie na trendy rynkowe oraz dożywotnia gwarancja na ramy, to tylko niektóre z korzyści dla nas, jakie wiążą się bezpośrednio z tymi zmianami. Rowery na nowy sezon ROMET 2020 też prezentowały się świetnie, więc z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Jesteśmy również bardzo ciekawi, co będzie dalej..

Koniecznie zobaczcie film o tym, jak produkuje się polskie rowery ROMET w tej innowacyjnej fabryce ram i komponentów. (Zdjęcie i filmy by AG Motors)

Zrobotyzowana produkcja ram do rowerów marki Romet w Polsce
Oficjalne otwarcie dwóch inwestycji w fabryce rowerów AG Motors

Poznaj markę Romet i sprawdź naszą ofertę rowerów: Rowery Romet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *