Zamocowanie smartfona na rowerze umożliwia korzystanie z jego funkcji podczas jazdy. Najczęściej używa się prócz telefonu funkcji nawigacji, aparatu fotograficznego, licznika lub rejestratora jazdy. Można wykorzystywać telefon jeżdżąc rekreacyjnie, turystycznie a także sportowo. W zależności od przeznaczenia i stylu jazdy producenci oferują niezliczone modele uchwytów rowerowych na telefon. Ten artykuł zaprezentuje różne rozwiązania i pomoże rozstrzygnąć, jaki uchwyt na telefon do roweru będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie.
Co znajdziesz w tym artykule?
- Typy uchwytów rowerowych na telefon
- Jaki uchwyt na telefon do roweru kupić?
- Jaki uchwyt na rower do telefonu polecamy?
Typy uchwytów rowerowych na telefon
Chociaż jest bardzo wiele różnorodnych mocowań na telefon a w każdym sezonie pojawiają się kolejne nowości, to da się wyróżnić kilka ich wiodących typów.
Torba lub sakwa na telefon z okienkiem
Najczęściej sakwę lub torebkę montuje się na kierownicy, mostku lub na ramie roweru. Zwykle posiada ona dodatkową przestrzeń lub schowki do przewożenia małych akcesoriów rowerowych lub powerbanku. Posiada okienko z tworzywa zapewniające obsługę dotykowego ekranu telefonu, które zabezpiecza ekran przed czynnikami zewnętrznymi. Pasuje do telefonów o różnej wielkości.
Uchwyt skręcany za pomocą śruby
Taki uchwyt zazwyczaj jest wykonany z lekkiego stopu aluminium. Dlatego stabilnie utrzymuje zamocowany telefon z pełnym dostępem do dotykowego ekranu a ponadto jest dość lekki. Uchwyt działa na zasadzie imadła i można go dopasować do telefonów o różnym rozmiarze.
Taki uchwyt do telefonu na rower raczej nie zabezpiecza telefonu przed czynnikami zewnętrznymi. Popularne wśród tych rozwiązań są produkty marki GUB.
Uchwyt na gumki
Bardzo proste, uniwersalne i lekkie rozwiązanie, które umożliwia zamocowanie telefonu do roweru. Zastosowane w nim gumki rozciągają się dopasowując do telefonów o różnych rozmiarach. Jednak gumki dotykają ekranu i niekiedy mogą powodować problemy z obsługą funkcji telefonu. Ponadto przez rozciągliwość gumek telefon może (ale nie musi) bujać się na wybojach. Gumki mocujące można też spotkać w innych typach uchwytów jako dodatkowe zabezpieczenie przed wypadnięciem telefonu z mocowania.

Uchwyt rowerowy Finn 2.0 na telefon smartfona na kierownicę czarny

Uchwyt rowerowy na telefon smartfona na kierownicę X-Light czarny
Wodoodporny lub wodoszczelny pokrowiec na telefon
Mocowany na kierownicy lub na ramie pokrowiec ma zabezpieczyć telefon przede wszystkim przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego popularne modele zapinane są na szczelny suwak, strunowo lub zwijane. Posiadają również przezroczyste okienko z tworzywa do obsługi ekranu dotykowego.
Uchwyt z zaciskami
Zaciski umiejscowione są zazwyczaj na bokach lub na rogach telefonu. Umożliwiają one dopasowanie uchwytu do różnych przekątnych ekranu. Są proste w obsłudze i pozwalają na szybkie wyjęcie i zamocowanie telefonu. Popularne modele raczej nie zabezpieczają telefonu przed czynnikami zewnętrznymi. Przy wyborze takiego rozwiązania warto też sprawdzić czy telefon jest w nim dobrze osadzony i się samoczynnie nie luzuje.

Uchwyt rowerowy na telefon smartfona na kierownicę KLS Navigator
Uchwyty SP Connect -uniwersalny system mocowań twist lock
SP Connect to marka niemieckiej firmy produkującej uniwersalne uchwyty na telefon do rowerów, samochodów, motocykli czy do innych aktywności. To komplementarna oferta uzupełniających się produktów takich, jak uchwyty, etui, pokrowce, szybki, power banki czy adaptery dedykowane do różnych modeli telefonów oraz uniwersalne.









Spośród innych mocowań typu twist lock dostępnych na rynku markę wyróżnia szerokość oferty kompatybilnych ze sobą rozwiązań i akcesoriów. To system dla aktywnych osób, które szukają stabilnych i niezawodnych rozwiązań a także szybkiego montażu.
Uchwyty, jak i akcesoria można zakupić osobo lub w zestawach.
Jaki uchwyt na telefon do roweru kupić?
Uchwyty różnią się jakością wykonania i ceną a także dopasowaniem do różnych modeli telefonów oraz stylu jazdy. Rozważając, jaki uchwyt rowerowy na telefon kupić zwróć uwagę na kilka aspektów.
- Przede wszystkim zweryfikuj, czy uchwyt pasuje do Twojego modelu telefonu. Zwykle producenci podają rozmiary smartfonów i wtedy można je znaleźć w naszym sklepie internetowym w karcie produktu. Jeśli kupujesz uchwyt w naszym sklepie stacjonarnym, to możesz telefon do uchwytu przymierzyć.
- Oceń, czy Twój telefon będzie podczas jazdy bezpieczny. W zależności od tego, czy jeździsz po płaskim czy może po wertepach w trudnym terenie, telefon w uchwycie może być narażony na różne wstrząsy. Ważne by uchwyt był na tyle solidny, żeby Twój telefon z niego nie wypadł. To samo dotyczy bezpieczeństwa przy ewentualnym upadku z roweru oraz podczas pozostawieniu roweru na postoju, Zwykle wartość telefonu jest wyższa od uchwytu, więc nie warto zbytnio na bezpieczeństwie oszczędzać.
- Zastanów się, w jakich warunkach atmosferycznych będziesz jeździć i dobierz uchwyt, który zapewni odpowiednią ochronę Twojego telefonu. Wiele osób kończy swoją jazdę, gdy zaczyna padać deszcz lub na rower przy prognozie deszczu w ogóle się nie wybiera. To dlatego Twoje indywidualne podejście do jazdy w niekorzystnych warunkach pozwoli zdecydować czy potrzebujesz zabezpieczenia telefonu przed deszczem i na jakim poziomie. Być może po prostu podczas deszczu nie będziesz korzystać z telefonu, dlatego nie będziesz potrzebować wodoszczelnego pokrowca. Warto tu wspomnieć, że wszelkiego rodzaju pokrowce zabezpieczają telefon również przed kurzem i uszkodzeniami z zewnątrz.
- Zastanów się, czy będziesz często wyjmować telefon z uchwytu np., po to, by zabrać go ze sobą zostawiając rower na postoju a może często robisz zdjęcia. Jakie będzie wykorzystanie telefonu podczas Twojej jazdy na rowerze i czy telefon będzie dla Twoich potrzeb łatwo dostępny?
- Jeśli preferujesz jazdę terenową, to wybrany uchwyt powinien zachować stabilność telefonu podczas jazdy oraz mieć solidną budowę. Na nierównościach ważne jest, żeby telefon się nie bujał i nie przesuwał a także był bezpieczny przy upadku czy kolizji.
- Dla amatorów jazdy sportowej często każdy gram ma znaczenie. Dlatego tu sprawdzą się najlepiej lekkie uchwyty rowerowe.
Jaki uchwyt na rower do telefonu polecamy?
Do jazdy rekreacyjnej, turystycznej i lekkiego MTB świetnie sprawdzą się uchwyty marki GUB, z których najbardziej popularne u nas to Gub P10 i Gub Plus 11 ze względu na regulowane ramię. Natomiast klienci, którzy pytają jaki uchwyt na telefon wybrać do roweru na forum wybierają cieszący się dobrymi opiniami w Internecie uchwyt Gub Pro 2.
Dużą popularnością cieszą się też sakwy na telefon ProX Nebraska 295 ze względu na dobrą cenę i możliwość montażu jej na wspornik kierownicy. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości montażu pokrowca na ramie. Drugim popularnym typem w tej kategorii jest ProX Nevada 210. Torebkę montuje się na ramie a na bokach posiada dość pojemne sakiewki. Oba te rozwiązania są solidnie wykonane i dodatkowo zabezpieczają telefon przed światem zewnętrznym umożliwiając obsługę telefonu przez okienko z tworzywa.
Polecamy też Uchwyt na smartfon Finn 2.0 , który jest typem gumkowym. Finn 2.0 jest wyjątkowo elastyczny mocny a przede wszystkim utrzymuje telefon stabilnie podczas jazdy. Miałam okazję go testować w lekkim terenie i byłam zaskoczona, że telefon nie drga, jak to miało miejsce w przypadku innych rozwiązań gumowych. Ponadto można go wozić na stałe w sakwie, ponieważ jest lekki i poręczny.
Uchwyty SP Connect wybiorą zaawansowani i wymagający użytkownicy telefonów ceniący wszechstronność i niezawodność w każdych warunkach. To rozwiązanie dla aktywnych osób, które używają telefonu w wielu obszarach i chcą mieć jedno uniwersalne rozwiązanie do wszystkich zastosowań.
Uchwyt rowerowy na telefon smartfona na kierownicę Finn 2.0 czarny

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dostrzec różnice w zastosowaniu poszczególnych rozwiązań i znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki uchwyt na telefon do roweru będzie najlepszy dla Ciebie. Koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Uchwyt na telefon do roweru i etui
Powiązane artykuły: