ProX Kraz Test – przednia lampka 1000lm testowana w terenie

ProX Kraz Test- lampka rowerowa przednia 1000lm w terenie

Mocna lampka o mocy 1000lm posiadająca 2 diody SST20 LED – światło drogowe oraz mijania nie oślepiające jadących z naprzeciwka. Pracuje w wielu trybach stałych i migających. Posiada wbudowany akumulator i funkcję powerbank do ładowania innych urządzeń. Sprawdź nasz ProX Kraz Test, żeby się dowiedzieć czy lampka spełni Twoje oczekiwania.

O lampce ProX Kraz

Stosunkowo lekka mocna lampka rowerowa o maksymalnej mocy 1000lm. Źródło światła to 2 super jasne diody Luminus SST20 LED pełniące funkcję światła mijania i światła drogowego. W trybie o największej mocy 1000lm ProX Kraz świeci przez 3h natomiast w trybie najsłabszym 210lm do 10 godzin.

Posiada wbudowany akumulator – jedno ogniwo 21700 litowo-jonowe / 4800 mAh , 3,7V, które jest ładowane przez USB-C przez 5-6 godzin. Ponadto może on służyć również jako powerbank do ładowania innych urządzeń. Lampka posiada światła mijania, które nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. To dlatego lampka idealnie nadaje się do codziennej jazdy w ruchu drogowym.

Lampkę kupisz w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym a pełną specyfikację producenta i opis znajdziesz w karcie produktu tutaj.

ProX Kraz – co znajdziemy w opakowaniu

Lampka ProX Kraz zapakowana jest w kartonowe pudełko, w którym prócz lampki znajduje się regulowany uchwyt szybkiego montażu, przewód USB-C oraz instrukcja obsługi.

Aż 7 trybów świecenie, 5 stałych i 2 migające to sporo opcji, aby dostosować ustawienia do aktualnych potrzeb. I tak w trybach stałych lampka może świecić: 100% mocy światła mijania (ŚM) 510lm do 8h, 50% światła mijania (ŚM) 210lm przez 10h, 100% światła drogowego (ŚD) + 50% światła mijania (ŚM) z mocą 850lm przez 5h, 100% światła drogowego (ŚD) o mocy 650lm przez 7h. W trybie najmocniejszym obie diody świecić będą na 100% z mocą 1000lm do 3h (100% światła drogowego (ŚD) + 100% światła mijania (ŚM).

Natomiast w trybach migających możemy ustawić światło drogowe (ŚD) w trybie strobo 510lm, które mogać będzie do 6h oraz a do 5h lampka działa w trybie 100% światło drogowe (ŚD) + światło mijania (ŚM) w trybie strobo.

Ponadto lampka jest smukła i poręczna wykonana z aluminium i tworzywa ABS / PC. Sprawia wrażenie wykonanej solidnie. Posiada funkcję power bank umożliwiającą zasilanie innych urządzeń. W codziennym użytkowaniu pomaga wskaźnik naładowania akumulatora w przycisku. Wodoodporność na poziomie IPX4 ochroni lampkę przed lekkim deszczem.

Testy ProX Kraz w terenie

Lampka ProX Kraz na kierownicy
Montaż na kierownicy

Do testów poszczególnych trybów pracy lampki użyte zostały odblaskowe znaczniki w ilości 6 sztuk umieszczone co 10 metrów. Zdjęcia są ułożone od najniższego trybu do najwyższej mocy.

Test maksymalnej mocy 1000lm

Test pokazał, że na maksymalnej mocy 1000 lumenów ProX Kraz bardzo dobrze oświetla zarówno drogę asfaltową, leśną jak i wąskie single. Ma daleki zasięg, ale też dobrze rozświetla boki.

ProX Kraz Test -Podsumowanie i ocena

Lampka zrobiła bardzo dobre wrażenie. Głównie dlatego, że na prawdę mocno i konkretnie świeci, jak na tryb 1000 lm.

Początkowo miałam problem, żeby uruchomić zestaw trybów przez 2x click. Wątpliwość Mariusza natomiast wzbudził delikatny uchwyt – czy wytrzyma wertepy podczas jego MTB 😀 . Jednak stosując lampkę na co dzień i do jazdy rekreacyjnej a nawet wyczynowej na szosie czy na szutrach uchwyt wydaje się być wystarczający.

Na plus jest spora ilość trybów, które można wykorzystać wg potrzeby. A także światła mijania, które nie oślepiają jadących z naprzeciwka. Dodatkowo ProX Kraz posiada funkcję powerbank do ładowania innych urządzeń. W trybie 850 lm lampka działa aż 5h – to sporo. Ponadto można ją w czasie jazdy ładować z zewnętrznego powerbanku, ponieważ świeci podczas ładowania.

ProX Kraz Test

Zatem podsumowując: Na pewno ProX Kraz za sprawą swojej mocy, trybów pracy, przydatnych funkcji wart jest polecenia do codziennej i rekreacyjnej jazdy zarówno w terenie zabudowanym jak i z dala od cywilizacji.

Testy i opinie ProX Kraz

Testujemy ProX Kraz 🙂

Zapraszamy do komentowania artykułu i do zakupów w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym :). Zachęcam również do lektury innych naszych artykułów na Blogu rowerowym m.in Testy lampek rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *