Pociąg do Kolumny i rowerowa przygoda z ER-HA Rowery i Przyjaciele

Wycieczka ER-HA Rowery i Przyjaciele - Osada Dwa Młyny Talar 4 fot. Piotr Zapała Pociąg do Kolumny

I już po wszystkim. Znowu przyjdzie nam czekać kolejny rok na to najważniejsze wydarzenie dla mieszkańców naszej dzielnicy – Festiwal Sztuki “Pociąg do Kolumny”. Wiele osób wzbogaciło ten dzień dając coś od siebie, ale przede wszystkim swój najcenniejszy zasób – czas. Wszystko po to, żeby pokazać największe walory dawnego miasta ogrodu – Kolumny, jej leśnego mikroklimatu, zabytkowej architektury drewnianej oraz malowniczej okolicy idealnej do wszelkich aktywności. Kolumny pełnej nietuzinkowych mieszkańców m.in. malarzy, fotografów, twórców różnorodnego rękodzieła, poetów, tancerzy, sportowców, młodych talentów, osób zaangażowanych w organizację rozmaitych lokalnych inicjatyw czy piosenkarzy i muzyków, którzy od południa do późnych godzin wieczornych występowali na scenie.

Nie zapomnijmy o hicie tegorocznej edycji tj. koncercie zespołu Video, którego występ wymarzyli sobie mieszkańcy ze względu na wokalistę, Wojtka Łuszczykiewicza, również mieszkańca Kolumny.

Wycieczka ER-HA Rowery i Przyjaciele - Zbiórka fot. Marta Stradomska Pociąg do Kolumny
Zbiórka przy stacji PKP w Kolumnie

Dla nas Pociąg do Kolumny ruszył już o 10:00 razem z Wycieczką rowerową ER-HA Rowery i Przyjaciele, której byliśmy organizatorem. Celem było zintegrowanie lokalnej społeczności rowerowej wszelkiej maści (amatorów, turystów, sportowców) a także pokazanie wyjątkowych miejsc w naszej okolicy, które warto odwiedzać na wycieczkach rowerowych. Zaprosiliśmy do nas, do Kolumny również gości, którym chcieliśmy zaprezentować naszą miejscowość i jej malowniczą, wartą ponownego odwiedzania okolicę.

Trasy były wyznaczone dwie, łatwiejsza trasa turystyczna oraz trudniejsza trasa MTB. Obie o długości do 30km. Ambitnie, jak na planowany czas 2-3h.

Wycieczka ER-HA Rowery i Przyjaciele - Nadciąga grupa hardcorowców MTB 2 fot. Piotr Zapała Pociąg do Kolumny
Grupa MTB

Trasa prowadziła dość przełajowo między poszczególnymi punktami. Był asfalt i szuter, ale i leśne wąskie, kręte single. Na uczestników czekało trochę podjazdów i zjazdów z pobliskich wzniesień jak i piaszczyste odcinki trasy, których pokonanie było konieczne do osiągnięcia jakiegoś punktu. Bo taką mamy różnorodną okolicę właśnie 🙂

Wycieczka ER-HA Rowery i Przyjaciele - Lecimy na Małą Wodę 2 fot. Piotr Zapała Pociąg do Kolumny
Grupa Turystyczna

W planie mieliśmy odwiedzenie pobliskich zbiorników wodnych, chociaż do końca trzymaliśmy uczestników w nieświadomości co do szczegółowego planu podróży. Miała to być pewna przygoda, podróż w nieznane i wysiłek przy zdobywaniu kolejnych miejsc. Zwykle skutecznie pomaga to odpocząć od codzienności głowie, koncentruje uwagę na tu i teraz a na koniec daje dużo fajnych wspomnień. I tak się stało.

Odwiedziliśmy Zbiornik w Baryczy, początek i okolice Trasy rowerowej XC Rokitnica, Bar u Zygmunta nad malowniczymi stawami w Rokitnicy, Osadę Dwa Młyny w Talarze (Ldzaniu) w otoczeniu stawów i rzeki Grabi. Odwiedziliśmy również położoną nieco dalej Małą i Dużą Wodę a podczas trasy powrotnej przeprawiliśmy się przez Górki Dobrońskie i przejście dla zwierząt nad trasą S8. Na koniec przystanęliśmy jeszcze przy zbiorniku wodnym w Dobroniu, który dość niedawno pojawił się w naszej okolicy. Po powrocie do Kolumny czekał nas miły poczęstunek w Hotelu Graf (dziękujemy!!!), gdzie mogliśmy odetchnąć, posilić się, obejrzeć występy sceniczne i poczuć klimat trwającego wzdłuż ulicy Piotrkowskiej Festiwalu.

Przede wszystkim cieszy nas duża frekwencja podczas wycieczki i bardzo dziękujemy uczestnikom za podjęcie wyzwania i wspólną podróż w nieznane!. Zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia, które mamy nadzieję w przyszłości organizować.

Pomogli nam w organizacji !!! 🙂

Wielkie dzięki za ogromne wsparcie dla członków ER-HA Teamu, którzy, wierzcie mi, z ogromnym zaangażowaniem pilotowali rozciągającą się czasem po horyzont wycieczkę kilkudziesięciu osób, żebyśmy wszyscy mogli w całości i z zadowoleniem z tej wycieczki powrócić. Dziękujemy również Piotrowi Zapale, który wcielił się w rolę naszego wycieczkowego fotografa i czyhał z obiektywem na uczestników w krzakach:D, żebyśmy mieli z tego wyjątkowego dnia fotograficzną pamiątkę.

A tak było – Wycieczka rowerowa ER-HA Rowery i Przyjaciele 2019

Do zobaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *